O MNĚ

Tak jako já, tak i člověk, který se vzpíráním začíná, by měl mít trenéra. A proč? Jednoduše proto, že ušetří spoustu času, který by jinak strávil samostudiem a děláním zbytečných chyb.

Když jsem se vzpíráním začínal, pokoušel jsem se doma na zahradě o tréninko crossfitu, chodil jsem do maturitního ročníku a vůbec si nemyslel, že se vzpíráním a coachingem jednou budu živit, natož pak zvedat váhy, jaké zvedám.

V začátcích jsem nedokázal pochopit, jak někdo dostane 200kg nad hlavu (o pár let později se mi to povedlo). Moje technika byla příšerná a dělal jsem mnoho chyb…  a ne vždy jsem byl ochotný akceptovat rady ostatních (ne vždy také byly správné 🙂 ). Časem jsem vystřídal několik trenérů a tělocvičen. Vždy jsem si od každého coache/trenéra odnesl kousek a skládal si tak svůj ideální tréninkový systém, který nyní aplikuji u svých klientů na soukromých lekcích i online coachingu. Trénoval jsem pod trenéry i formou online coachingu, který mne hodně posunul. Nyní mám trenéra původem z Velké Británie (Daniel Cleather), se kterým to táhnu už pár let. Ano, i na mě někdo dohlíží.

V současnosti se specializuji na vzpírání a silové sporty. Ve volném čase se pak rád věnuji gymnastice a zkoušení nových věcí, protože nikdy není pozdě se něco naučit.

Sporty, kterými jsem si prošel a závodil v nich (a sem tam i něco vyhrál 🙂 ):
-atletika
-silový trojboj
-crossfit
-vzpírání
-strongman

Oficiální certifikace:
-Instruktor fitness
-Trenér vzpírání (B.třída)
-Sportovní masér

kg/ TRH
kg/ NADHOZ
kg/ MRTVÝ TAH
kg/ BENCH
kg/ DŘEP x3
Nákupní košík